2017 Yaz Modası Trendleri

Sıcakların iyiden iyiye kendini hissettirdiği şu günlerde, herkes soluğu ya tatilde ya da hafta sonu kaçamağı yapmakta buluyor… Peki serinlemenin ötesinde, plaja giderken de şık olmak istemez misiniz? İşte sizi sadelikten çıkarıp havalı bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak plaj aksesuarları… 

ÇANTA: Sezonun en önemli aksesuarı. Sadece plajda değil günlük kullanımda da rahatlıkla tercih edilebilir. Sezonun renkleriyle, detaylarıyla ve malzeme zenginliğiyle mayo ve plaj elbiseleriyle rahatlıkla kombinlenebiliyor.

HAVLU: 2017 yaz sezonunda havlularda sadelik ön plana çıkıyor. Önceki sezonların vazgeçilmezi neon renklerin yerini pastel tonlar ve doğal tuşeler aldı. Çizgili modeller ve indigo tonlarındaki püsküllü detaylı havlular dikkat çekiyor. Ayrıca kurulanma amaçlı değil ama yere serip üzerine oturmak için tasarlanan yuvarlak havlular çok moda.

ŞAPKA: 2017 yazı modern ve minimal görünümün yanı sıra ‘doğallık’ kavramının da oldukça ön planda olduğu bir sezon diyebiliriz. Natürel malzemeler ve geleneksel teknikler kullanılarak üretilmiş şapkalar önemli stil tamamlayıcılarından. Hem canlı yaz renkleri hem nötr tonları ve siyah & beyazın birlikte kullanıldığı hasır fötr şapkalar oldukça revaçta.

AYAKKABI: Bu sezon plaj ayakkabılarında ve terliklerde de; mayo ve havlularda olduğu gibi kontrast renklerin kullanıldığı dev sloganların ön plana çıktığını görüyoruz. Tabii siyah beyazın hakimiyeti tartışılmaz. Bu grafik trendinin yanı sıra birkaç sezondur süregelen etnik desenler; rengarenk püsküllü sandaletler ve ponponlu espadriller 2017 yazında yine trend olmaya devam ediyor.

TAKILAR: Bu yaz en göze çarpan aksesuarın açık ara bandana olduğunu görüyoruz. Güneş karşısında başarısı tartışmaya açık olsa da; bandana saça, boyuna, bileğe, bikini altının kenarına her yere bağlanarak kullanılabiliyor. Takı koleksiyonlarında da plaj elbiseleri ile rahatça kombinlenebilecek hem şık hem de dikkat çekici anahtar parçalar mevcut. Gümüşün bu sezon altının yanında yer aldığını görüyoruz. Ayrıca rengarenk püsküller, ponponlar, renkli iple sarılmış parçalar sezonun vazgeçilmezlerinden.

Leave a Reply